ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ

Πολλοί από τους μαθητές των Τ.Α.Δ. του σχολείου μας στους αγώνες χιονοδρομίας που έγιναν εφέτος με τον Εθνικό Ορειβατικό Σύλλογο Νάουσας ή στα σχολικά πρωταθλήματα σημείωσαν μεγάλες επιτυχίες:

5/2/2011: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Π2 - Κ2  ΚΑΤΑΒΑΣΗΣ (Χιονοδρομικό Κέντρο Βασιλίτσας)

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (1ο αγώνισμα) - Κατηγορία Παίδων 2: 4ος Τρούπκος Χρήστος

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (2ο Αγώνισμα) - Κατηγορία Παίδων 2 : 5ος Δάιος Γεώργιος

*  Τεχνική Κατάβαση. Κατηγορία Παίδων 2 : 5ος Τρούπκος Χρήστος

*  Τεχνική Κατάβαση Κατηγορία Κορασίδων 2 : 6η Μάκη Γεωργία.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΩΝ ΑΝΤΟΧΗΣ (Χιονοδρομικό Κέντρο Μετσόβου)

*  5χλμ. Ελεύθερη Τεχνική - Κατηγορία Παίδων 2: 5ος Κυριακίδης Κωνσταντίνος

*  3χλμ. Ελεύθερη Τεχνική - Κατηγορία παίδων 1: 2ος Μάκης Ιωάννης, 4ος Σεραφείμ Αργύριος.

*  3χλμ. Ελεύθερη Τεχνική - Κατηγορία Κορασίδων 1: 1η Νιμπίτη Γεωργία, 2η Ζλατάνη Αικατερίνη, 4η Τζουβάρα Χαρίκλεια.

12-13/2/2011: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Π1 - Κ1 ΚΑΤΑΒΑΣΗΣ (Χιονοδρομικό Κέντρο Βίγλας Πισοδερίου)

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (1ο Αγώνισμα) - Κατηγορία Παίδων 1: 1ος Αλεξαντρόφ Αλέξανδρος, 2ος Μάντσιος Βασίλειος.

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (2ο Αγώνισμα) - Κατηγορία Παίδων 1: 1ος Αλεξανδρόβ Αλέξανδρος, 2ος Μάντσιος Βασίλειος.

*  Τεχνική κατάβαση - Κατηγορία Παίδων 1 : 1ος Αλεξαντρόβ Αλέξανδρος.

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (1ο Αγώνισμα) - Κατηγορία Κορασίδων 1 : 1η Μάντσιου Αναστασία

*  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση (2ο Αγώνισμα) - Κατηγορία Κορασίδων 1: 1η Μάντσιου Αναστασία.

*  Αγώνισμα Τεχνικής Κατάβασης - Κατηγορία Κορασίδων 1 : 1η Μάντσιου Αναστασία, 6η Τζαλίλη Βερόνικα